Natalia Siebuła

By 19:12 , ,






Natalia Siebuła to młoda projektantka, która na modowym rynku jest od 2009r. Jej kolekcje składają się z minimalistycznych form połączonych z wąską paletą barw.  Stroje tworzy z myślą o kobietach aktywnych na każdą porę dnia. 
Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

Wiemy, że z wykształcenia jesteś muzykiem, w czym muzyka wiąże się z modą?
Sposób tworzenia w każdej dziedzinie sztuki opiera się na podobnych działaniach. Komponowanie i tworzenie kolekcji to szukanie elementów większej całości - rytmu, dynamiki, tempa czy barw. Muzyka także zawsze oddziaływała na modę choć by przez gwiazdy dzięki którym tworzyły się subkultury i trendy.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z modą?
Dość przypadkowo i mało świadomie.

Co Ciebie inspiruje do tworzenia kolekcji? 
Inspiracje to coś bardzo ulotnego , nienamacalne natchnienia , które często ciężko mi zdefiniować. Staram się oglądać dużo prac, zdjęć w albumach i magazynach , słuchać dużo muzyki, być na bieżąco z kinem. Czasem wpadają mi do głowy pomysły , które próbuje ułożyć w całość być może pod wpływem obejrzanych obrazów czy dźwięków.  Inspirują mnie napewno też ludzie i momenty, które przeżyłam . A przy tworzeniu ostatniej kolekcji myślałam o zapachu.
Do jakich kobiet kierujesz swoje ubrania?
Moje klientki to kobiety aktywne, które poszukują miękkich, naturalnych prostych form, ale cenią sobie klasykę i elegancję. Dopasowują je do własnego stylu życia, osobowości, potrzeb. Ubrania, które projektuje nadają się za równo do pracy, zajęcia na uczelni czy popołudniowy lunch, spotkania z przyjaciółmi, a także eleganckie przyjęcia i wieczorne wyjścia.
Czy uważasz, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
Nie sądzę, oczywiście na przestrzeni tych sześciu lat kiedy zajmuję się ubraniami widać ogromny progres - klienci zwracają uwagę na wybór i skład tkanin,wykończenia. Powstaje wiele sklepów stacjonarnych i internetowych, portali, blogów, targów skupiających i promujących polskie produkty i to jest bardzo dobre, rozwija świadomość jednak to wciąż jeszcze długa droga aby polscy przekonali się do tego, że polskie nie znaczy gorsze. Ciężko nam jeszcze zwracać uwagę na jakość , warunki w jakich powstały rzeczy, zrozumieli ideologię - oczywiście zawsze kontrowersyjną sprawą jest także cena , nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ubrania od polskich twórców i ja to rozumiem jednak z własnego doświadczenia wiem, że warto zainwestować w rzeczy dobrej jakości, które posłużą nam lata bądź kupić jedwabne koszule i kaszmirowe płaszcze w secondhand'zie niż słabej jakości odzież w popularnych sieciówkach.

Jeśli chcesz otrzymać rabat -20% na zakupy u Natalii Siebuły
zapisz sie :

Newsletter

* indicates required












You Might Also Like

0 komentarze