BORKO

By 17:43 , , , , ,



Założycielka opowiada nam o planach, jakie ma wobec marki. Zmianach, jakie już zaszły na stronie - nowe logo i identyfikacja wizualna, jak i o tych, które nadejdą w najbliższym czasie.  Borko jest marką , która oferuje są proste i wyciszone produkty, wyróżniające się bardzo dobrą jakość.  Na polskim rynku funkcjonuje od 2011 roku. 


Nowa kolekcja, jest jeszcze bardziej minimalistyczna niż poprzednie, co było inspiracją przy tworzeniu tej kolekcji?
Po pierwsze, to nie kolekcja. To raczej kilka nowych modeli, w tym modeli całorocznych. Nigdy nie wprowadzałam wzorów w charakterystycznych kolekcjach, teraz jeszcze bardziej chcę odejść od takiego systemu. Ubrania będą się pojawiać w małych partiach przez cały rok, kolejne modele mają się dobrze komponować z poprzednimi, duża ich część będzie całoroczna. 
Po drugie, nie mam jakichś szczególnych inspiracji estetycznych. Inspiruje mnie samo życie – staram się robić ubrania, które sprawdzają się na co dzień, w których łatwo jest pracować, w których jest wygodnie, które nie narzucają żadnego sposobu bycia. Jeśli dojdzie do tego założenie, że mają one być trwałe i służyć przez co najmniej kilka sezonów, wychodzi mi właśnie coś takiego – proste rzeczy, w dość stonowanych kolorach, starannie wykonane. Ludzie ze świata mody określają to jako (nudna) ponadczasowa klasyka. Oczywiście zupełnie się tym nie przejmuję, robię swoje.  

Nowe logo i oprawa strony jest przepiękna, nie da się nie zwiesić na niej oka, 
skąd pomysł na zmiany?
Strona jest nowa, ale to rozwiązanie tymczasowe (na gotowym oprogramowaniu) - na początku przyszłego roku zaczynam pracę nad zupełnie autorską stroną ze sklepem. Nowy logotyp i nowe zdjęcia to zapowiedź zmiany kierunku. Będę używać więcej szlachetnych, naturalnych tkanin, czyli adresować swoje produkty do kobiet bardziej świadomych jakości.  Komunikacja również ulegnie zmianie – chcę pokazać swoją wizję współczesnej kobiecości i na niej opierać budowanie skojarzeń wokół marki.


Co jest głównym wyróżnikiem twojej marki na tle innych?
Szczerze mówiąc, jak chodzi o komunikację, na ten moment moja marka szczególnie się nie wyróżnia. Wynika to głównie z braku czasu na intensywną pracę nad nią (ciągle jeszcze łączę to z innym zajęciem). Produkty są proste i wyciszone, ale myślę, wyróżnia je bardzo dobra jakość w porównaniu z innymi w podobnej cenie. W końcu jednak nadchodzą zmiany, od nowego roku będę miała więcej czasu. Mam nadzieję, że uda mi się wtedy zaznaczyć charakter borko – marki, która będzie oferować wszechstronne, bardzo dobrej jakości ubrania. 

Do kogo kierujesz swoją najnowszą kolekcję i markę po zmianach, które zaszły?
Moje ubrania są dla kobiet, które prowadzą aktywne i produktywne życie, dbających o siebie ale nie skupiających się nadmiernie na swoim wyglądzie. Kobieta borko jest naturalna, świadoma siebie, ma do siebie dystans, akceptuje swoje sprzeczności czy ograniczenia, wręcz czerpie z nich siłę. Przedział wiekowy czy rodzaj pracy ma tu mniejsze znaczenie. 


Czy w twojej ocenie polskie społeczeństwo nosi się świadomie? Prosiłabym o krótkie uzasadnienie.

Nie wiem tak naprawdę. Wydaje mi się, że polskie społeczeństwo powoli i z trudem zdobywa świadomość w wielu aspektach, w tym co do ubioru. Ciągle królują sieciówki, mało jest stabilnych, zarabiających na siebie marek niszowych. Czyli świadomość co do jakości, wartości estetycznej czy okoliczności powstawania ubrań jest raczej, moim zdaniem, niska. Długa droga przed nami, producentami i konsumentami. Chociaż jestem raczej optymistycznie nastawiona. 

You Might Also Like

0 komentarze