A2 - Robi bluzy!
Oto przedstawiamy A2! Założycielka marki sama projektuje i koordynuje to jak mają wyglądać bluzy ubrania A2. Jak to się zaczęło, skąd biorą się pomysły, dowiecie się czytając wywiad z Agnieszką Majcher. Na końcu czeka niespodzianka!
NSŚ: Jak zrodził się pomysł na stworzenie własnej maski odzieżowej? Wymagało to dużo czasu?
A2: Pomysł na stworzenie własnej marki rodził się dość długo, ale najwięcej czasu zajął nam ten pierwszy krok- podjęcie decyzji. Oprócz pracy na etacie, od zawsze realizowałam swoje projekty, ale trochę to trwało zanim zdecydowaliśmy się je pokazać. Duże zainteresowanie niezależnymi markami ze strony mediów i klientów na pewno nas ośmieliło. Początkowo tworzyliśmy głownie pojedyncze egzemplarze lub bardzo krótkie serie, głównie dla znajomych. Z czasem zainteresowanie było coraz większe dlatego zdecydowaliśmy się zacząć pracę na większą skalę.
NSŚ: Z myślą o kim tworzycie swoje ubrania?
A2: Przede wszystkim z myślą o sobie. Baza kolekcji to zawsze rzeczy, które pasują do naszego indywidualnego gustu i klimatu. Oczywiście nie sposób nie wziąć pod uwagę potencjalnej sprzedaży niektórych rzeczy. Jeśli widzimy ze jakiś konkretny fason, klimat czy kolor wyjątkowo pasuje naszym klientom, rozwijamy go. Z kolei, kiedy nie wróżymy modelowi dużego zainteresowania, odszywamy go w pojedynczym egzemplarzu. Oczywiście wyniki są zazwyczaj zaskakujące i już nieraz zdarzyło się ze modele, na które nie stawialiśmy były naszymi bestsellerami. To jest własnie w tym wszystkim najciekawsze.
NSŚ: Skąd czerpiecie pomysły na projekty? Bluzy i inne części garderoby, które możemy znaleźć u was są bardzo oryginalne.
A2:Dużo oglądamy - szukamy inspiracji wszędzie, ale najobszerniejszym źródłem inspiracji jest internet. Zapisujemy, zapamiętujemy to co widzimy, ciekawe zestawienia kolorystyczne, wzory, klimaty, a potem staramy się to wszystko połączyć w spójną całość. Najważniejszym etapem projektowania jest dla nas jednak wybór materiału. Baza to przeważnie dzianina dresowa natomiast najważniejszym elementem jest materiał, który wybieramy jako ten dodatkowy. To on zazwyczaj tworzy klimat i jemu podporządkowane są formy, cięcia, kolory.
NSŚ: Uważacie, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie? Jeśli nie, jak moglibyśmy to zmienić.
A2: Trudno odpowiedzieć na to pytanie bo trudno jest wrzucić całe społeczeństwo do jednego worka. Na pewno są osoby, grupy osób, których świadomość w temacie ekologii oraz warunków w jakich powstają ubrania w sieciówkach jest wysoka. Są też ludzie, którzy nie mają o tym żadnego pojęcia. Problem jednak jest dużo bardziej złożony. Sama świadomość to za mało - potrzebna jest także motywacja do tego by zmienić coś w swoim podejściu do tematu. A tu w grę wchodzą już inne czynniki, w tym finansowe. Koszt etycznej produkcji ubrań jest o wiele wyższy stad wyższa tez byłaby cena sprzedaży - a to już coś czego wiele osób nie jest w stanie zaakceptować. Oczywiście jest wiele sposobów aby sobie z tym poradzić, wypracować sobie jakiś dogodny system aby być fair w stosunku do ludzi i środowiska, ale to wymaga już więcej siły i samozaparcia niż polubienie posta czy fanpage'a na facebooku.
A to mała niespodzianka (dobra nawet nie taka mała), bo rabat -25% na wasze zakupy
w A2 obowiązuje tylko do 11 marca 2015, więc warto się pospieszyć ;)





0 komentarze