Synthetic – nowa wizja modowej rzeczywistości

By 19:32 ,



Awangarda w połączeniu z minimalizmem i elegancją, monochromatyczna paleta barw i brak podziału na płeć – połączenie tych cech wydaje się niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Marka Synthetic wychodzi naprzeciw wszelkim standardom i tworzy oryginalne projekty ze 100% naturalnych materiałów! Na pierwszym miejscu stawiają szacunek do środowiska i osób, z którymi współpracują. Kasia – właścicielka marki, opowiada nam o tym co stanowi największe wyzwanie w projektowaniu i czym kieruje się przy doborze materiałów! 

Synthetic to twój autorski projekt. Czy napotkały Cię jakieś trudności w tworzeniu Własnej marki? Jak wyglądały Twoje początki w modzie niezależnej?
 Początek to projektowanie od podstaw- od nazwy, logo, do całej identyfikacji marki.
Pierwsze trudności - nauczenie się planowania kolekcji, prowadzenia firmy i przebicie się do świadomości klientów. 

Czy projektowanie ubrań unisex to ciężkie wyzwanie? W jaki sposób zostało to odebrane przez klientów?
Myślę, że takie samo jak tworzenie kolekcji tylko damskiej lub tylko męskiej. Niezależnie od płci dla której ma być projekt, wyzwaniem jest wymyślenie fasonu, nietypowych rozwiązań, wykończeń. Trudnością jest jedynie rozmiarówka. Damska S-ka jest o wiele mniejsza od męskiej, dlatego musiałam wypracować swoją tabelę wymiarów.
Unisex wynika z mojego sposobu patrzenia na formę, która jest dla mnie najistotniejsza przy tworzeniu projektu. Płeć jest na drugim planie.
Klienci odbierają to założenie jak najbardziej pozytywnie.


 Z jakich materiałów najczęściej szyjesz? Czym kierujesz się przy ich doborze?
Zdecydowana większość kolekcji to bawełna, czysta lub z domieszką elastanu. Bardzo zależy mi na komforcie noszenia, na tym aby ubrania powstawały z naturalnych surowców. Nie wykorzystuję również materiałów pochodzenia zwierzęcego.


Jakie masz dalsze plany na rozwój marki? Planujesz jakieś konkretne projekty lub współpracę?

Na chwilę obecną to współpraca ze sklepami za granicą.




Opisz klienta Synthetic. Klienci to raczej osoby odważne lubiące awangardę, czy minimaliści?
Zdecydowanie jedno i drugie! Pracując nad daną rzeczą, unikam „zdobień”, lubię surową formę,ale szukam też w niej przełamania dlatego myślę, że styl marki jest gdzieś pomiędzy awangardą, minimalizmem a modą ulicy.


Twoja marka istnieje od 2013 r. Jakie zmiany zaszły w polskiej modzie? Czy polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
Jest coraz więcej osób, dla których ważna jest etyczna moda, tworzenie produktu z poszanowaniem środowiska oraz pracy osób współtworzących kolekcję. Zwracają dużą uwagę na wzornictwo, doceniają autorskie kolekcje. Dużą rolę w propagowaniu etycznej mody odgrywają targi mody niezależnej. Są okazją do poznania osób stojących za marką oraz ich wartości. W Warszawie popularność takich wydarzeń jest bardzo duża, w innych miastach zaczynają być organizowane. Są to zmiany, które cieszą ale jeszcze sporo pracy przed nami, żeby móc powiedzieć, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie.

www 
fb 


Martyna B.

You Might Also Like

0 komentarze