Lauke
Projekty marki Lauke odznaczają się przede wszystkim wysoką jakością tkanin, Kornelia - założycielka Lauke przy zachowaniu uwielbianego przez nas minimalizmu tworzy ponadczasowe i wygodne stroje. Duża dbałość o detale i dobro klienta jest dla twórczyni bardzo ważna, jako ciekawostkę można dodać, że każdy projekt możesz dopasować według własnego uznania!
Za każdym razem, gdy przeprowadzam wywiad z założycielami marek, zastanawiam się skąd pomysł na nazwę. Zdarza się ze wiąże się z tym zabawna historia, czasami jest to impuls. Jedyne, co znalazłam to fakt ze lauke to po litewsku na zewnątrz, jak to było w twojej sytuacji?
Za każdym razem, gdy przeprowadzam wywiad z założycielami marek, zastanawiam się skąd pomysł na nazwę. Zdarza się ze wiąże się z tym zabawna historia, czasami jest to impuls. Jedyne, co znalazłam to fakt ze lauke to po litewsku na zewnątrz, jak to było w twojej sytuacji?
Lauke to holenderskie imię. Żadna historia się za tym nie kryje. Szukałam nazwy, która będzie ciekawa, oryginalna, minimalistyczna, zarazem pasująca do całości.
Jak
to się stało, że założyłaś markę?
Najpierw
zaczęłam od tworzenia biżuterii, lecz za każdym razem ciągnęło
mnie do projektowania ubrań. Interesuje się modą, robię zdjęcia
i w końcu stwierdziłam, że czas przelać moją estetykę na
ubrania.
Główną
ideą było tworzenie z jak najlepszych materiałów. Bardzo często
rezygnuje z pięknych tkanin, ponieważ mają skład, którego nie
zaakceptuje.
Niestety
nie każdy Polak zwraca uwagę na metkę i skład.
Zastanawiasz
się już nad nową kolekcją jesień-zima?
Możesz
nam zdradzić, co tam zobaczymy?
Myślę
o niej od miesiąca. Kolekcja powinna pojawić się już na początku października Tkaniny nadal będą minimalistyczne, kolory stałe, czyli czerń,
szarość i biel. Polacy jeszcze nie są gotowi na kolory, które
zwracają na siebie uwagę.
Praca
na modowym rynku w Polsce? Czy to ciężki kawałek chleba?
Każdy
ma obecnie możliwość zaistnienia w świecie mody. Trzeba znaleźć
cel i punkt odniesienia,
który
będzie odróżniał od reszty. Nie można też rezygnować zbyt
szybko. Potrzeba czasu, żeby marka się rozwinęła, bo docieranie
do odbiorców to długotrwały proces. Dla mnie sprawą
pierwszorzędną jest by ciuchy nie były „przekombinowane”.
Minimalistyczne kroje i tkaniny są dla mnie bardzo ważne.
Czy
polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
Bardzo
dużo Polaków nie jest jeszcze świadomych, co nosi. Moim zdaniem to
wywodzi się właśnie ze strachu przed polskimi projektantami.
Kojarzą się z czymś nie za tanim, ale dzięki takim stronom jak
wasza, targom i conceot store'om ten pogląd się zmienia. Wszyscy
zainteresowani modą z pewnością wreszcie odkryją, że w polskich
projektantach tkwi wielki potencjał i warto nosić się świadomie.
Paulina




2 komentarze
Nic specjalnego, a na dodatek drogo.
OdpowiedzUsuńnie do każdego przemawia minimalizm, w następnym postach postaramy się pokazać też rzeczy w innych stylach.
Usuńdziękujemy za opinię.