Lauke

By 12:11 , , , , ,



Projekty marki Lauke odznaczają się przede wszystkim wysoką jakością tkanin, Kornelia - założycielka Lauke przy zachowaniu uwielbianego przez nas minimalizmu tworzy ponadczasowe i wygodne stroje. Duża dbałość o detale i dobro klienta jest dla twórczyni bardzo ważna, jako ciekawostkę można dodać, że każdy projekt możesz dopasować według własnego uznania!


Za każdym razem, gdy przeprowadzam wywiad z założycielami marek, zastanawiam się skąd pomysł na nazwę. Zdarza się ze wiąże się z tym zabawna historia, czasami jest to impuls. Jedyne, co znalazłam to fakt ze lauke to po litewsku na zewnątrz, jak to było w twojej sytuacji?


Lauke to holenderskie imię. Żadna historia się za tym nie kryje. Szukałam nazwy, która będzie ciekawa, oryginalna, minimalistyczna, zarazem pasująca do całości.



Jak to się stało, że założyłaś markę?


Najpierw zaczęłam od tworzenia biżuterii, lecz za każdym razem ciągnęło mnie do projektowania ubrań. Interesuje się modą, robię zdjęcia i w końcu stwierdziłam, że czas przelać moją estetykę na ubrania.
Główną ideą było tworzenie z jak najlepszych materiałów. Bardzo często rezygnuje z pięknych tkanin, ponieważ mają skład, którego nie zaakceptuje.
Niestety nie każdy Polak zwraca uwagę na metkę i skład.




Zastanawiasz się już nad nową kolekcją jesień-zima?
Możesz nam zdradzić, co tam zobaczymy?


Myślę o niej od miesiąca. Kolekcja powinna pojawić się już na początku października  Tkaniny nadal będą minimalistyczne, kolory stałe, czyli czerń, szarość i biel. Polacy jeszcze nie są gotowi na kolory, które zwracają na siebie uwagę.




Praca na modowym rynku w Polsce? Czy to ciężki kawałek chleba?

Każdy ma obecnie możliwość zaistnienia w świecie mody. Trzeba znaleźć cel i punkt odniesienia,
który będzie odróżniał od reszty. Nie można też rezygnować zbyt szybko. Potrzeba czasu, żeby marka się rozwinęła, bo docieranie do odbiorców to długotrwały proces. Dla mnie sprawą pierwszorzędną jest by ciuchy nie były „przekombinowane”. Minimalistyczne kroje i tkaniny są dla mnie bardzo ważne.


Czy polskie społeczeństwo nosi się świadomie?

Bardzo dużo Polaków nie jest jeszcze świadomych, co nosi. Moim zdaniem to wywodzi się właśnie ze strachu przed polskimi projektantami. Kojarzą się z czymś nie za tanim, ale dzięki takim stronom jak wasza, targom i conceot store'om ten pogląd się zmienia. Wszyscy zainteresowani modą z pewnością wreszcie odkryją, że w polskich projektantach tkwi wielki potencjał i warto nosić się świadomie.



Paulina 

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Nic specjalnego, a na dodatek drogo.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie do każdego przemawia minimalizm, w następnym postach postaramy się pokazać też rzeczy w innych stylach.
      dziękujemy za opinię.

      Usuń