[håndverk]

By 19:55 , , , , ,




[håndverk] to jednoosobowa marka powstała we Wrocławiu w 2013 roku, której właścicielka jest twórczynią nerek i saszetek z ciekawymi wzorami. Z jej autorką – Anią – mieliśmy ostatnio przyjemność rozmawiać. 


NŚŚ: Skąd pomysł na nerki?
[håndverk] :Właściwie to pomysł wyszedł od mojej znajomej, poprosiła mnie żebym uszyła jej jedną i tak się zaczęło :)


NŚŚ: Gdzie widzisz swoją markę za kilka lat, jakie masz teraz plany?


[håndverk] :Wolę planować wakacje niż pracę... A tak na poważnie, to w tej chwili pracuję nad kilkoma projektami niezwiązanymi z szyciem, zobaczymy co czas pokaże :)

NŚŚ: Szyjesz swoje projekty sama – nie przerasta Cię chwilami ilość zamówień i czas wykonania? Jak wygląda ten proces?


[håndverk] :Tak, wszystko szyję sama. Są momenty że pracy jest naprawdę dużo i wtedy praktycznie nie wstaję od maszyny, ale póki sprawia mi to przyjemność staram się nie zlecać wykonania innym. Proces twórczy zazwyczaj składa się z picia hektolitrów kawy, oglądaniu filmów i w międzyczasie zerkaniem na maszynę :D




NŚŚ: Gdzie nauczyłaś się szycia?
[håndverk] :Jak byłam dzieckiem podpatrywałam jak szyje moja mama i to wystarczyło :)
NŚŚ: Czy uważasz, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
[håndverk] :Tak. Zresztą ilość targów, blogów, concept store'ów świadczy o tym, że w Polsce mamy coraz większe zapotrzebowanie na ciuchy od niezależnych projektantów. Ludzie są już znudzeni sieciówkami i zaczynają zwracać większą uwagę na to gdzie i jak są produkowane ich ubrania.

Gosia W,

You Might Also Like

0 komentarze