PEGIBOY

By 18:44 , , , , , , ,




PEGIBOY-plecaki i torby z nowoczesnych i minimalistycznych materiałów. Głównie ekoskóra i latex, ale przede wszystkim góruje czarny kolor.



   Zawsze zabierając się za polską markę staram się znaleźć jak najwięcej ciekawych i zarazem potrzebnych mi informacji o projektancie i jego rzeczach, w tym przypadku nie było inaczej. Jedyne co znalazłam to kilka podstawowych informacji o założycielu, gdzie projekty się 'narodziły', ale nic więcej. Stąd nasuwa się kilka pytań, jak powstała marka? Kto ją tworzy? Skąd pomysł na nazwę? Z jakich materiałów są szyte rzeczy?

Pomysł na PEGIBOY narodził się około 1,5 roku temu. Na pomysł uszycia pierwszego plecaka wpadłem zaraz po tym, jak kupiłem nowy ortalionowy worek w supermarkecie. Kosztował grosze, ale nie do końca spełniał moje oczekiwania.
Wracając do domu, koncepcja sama zaczęła kiełkować w mojej głowie. Dlaczego by nie stworzyć plecaka - worka, ale nieco większego bardziej nowoczesnego
z innego materiału…? Takiego który świetnie nadawałby się na imprezę, na wypad ze znajomymi za miasto, na zakupy, właściwie wszędzie! Tak się zaczęło. Uruchomiłem maszynę do szycia i uszyłem plecak idealny dla siebie.

Generalnie sam jestem pomysłodawcą i realizatorem projektu PEGIBOY. Nazywam się Krystian mam 24 lata. Mieszkam i studiuję grafikę w Krakowie.
Od dziecka interesowała mnie sztuka, fotografia oraz projektowanie. Mam również wspaniałych przyjaciół, bez pomocy których znacznie dłużej dochodziłbym do miejsca, w którym jestem obecnie.
Nazwę PEGIBOY wymyśliłem z moją przyjaciółką Pauliną. Było to połączenie dwóch wyrazów, różnych od siebie. 
Chcieliśmy wykreować ideę niezależną, która nie podlega żadnej kategorii. Jest uniwersalna, lekko zabawna,
ale mocna i chwytliwa. Kobieca, a zarazem męska. I tak powstał PEGIBOY.

Marka PEGIBOY skupia się raczej na torebkach i plecakach, zdradź nam czy planujesz rozwinąć skrzydła i zacząć projektować ubrania lub inne dodatki?

W tym momencie skupiam się na dopracowywaniu i ulepszaniu plecaków i toreb PEGIBOY. W przyszłości nie wykluczam, że może zajmę się projektowaniem czapek, bluz czy innych akcesoriów. Każdego dnia szukam nowych inspiracji, a praca nad własną marką niezmiennie sprawia mi ogromną frajdę.

Czy planujesz wejść w grafiki na plecakach i torbach, ciągną Cię aktualne trendy wyzywająca moda lat 90, czy raczej PEGIBOY pozostanie brandem opierującym się na minimalistycznych materiałach i kolorach?

Lubię ludzi fajnie ubranych, wyzywająco, kolorowo . Inspiracje latami 90 są bliskie mojemu sercu i estetyce.
Na chwilę obecną planuję rozwijać i ulepszać czarną linię plecaków Pegiboy. Co będzie w przyszłości ? Nie wiadomo.

Czy uważasz że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?


Tak. Widzę na ulicach miast a nawet wsi wiele osób odważnie ubranych, świadomych siebie, wnoszących powiew świeżości na nasze ulice. Podoba mi się, że coraz więcej osób wybiera ubrania polskich marek i nie idzie na łatwiznę kupując w sieciówkach.
Chciałbym aby moje plecaki i torby nosiły właśnie takie 
osoby- świadome siebie, nietuzinkowe, kochające modę i piękne rzeczy.





You Might Also Like

0 komentarze