PEGIBOY
Zawsze zabierając się za
polską markę staram się
znaleźć jak najwięcej ciekawych i zarazem potrzebnych mi
informacji o projektancie i jego rzeczach, w tym przypadku nie było
inaczej. Jedyne co znalazłam to
kilka podstawowych informacji o założycielu, gdzie projekty się
'narodziły', ale nic więcej. Stąd nasuwa się kilka pytań, jak
powstała marka? Kto ją tworzy? Skąd pomysł na nazwę? Z jakich materiałów są szyte rzeczy?
Pomysł
na PEGIBOY narodził się około 1,5 roku temu. Na pomysł uszycia
pierwszego plecaka wpadłem zaraz po tym, jak kupiłem nowy
ortalionowy worek w supermarkecie. Kosztował grosze, ale nie do
końca spełniał moje oczekiwania.
Wracając
do domu, koncepcja sama zaczęła kiełkować w mojej głowie.
Dlaczego by nie stworzyć plecaka - worka, ale nieco większego
bardziej nowoczesnego
z
innego materiału…? Takiego który świetnie nadawałby się na
imprezę, na wypad ze znajomymi za miasto, na zakupy, właściwie
wszędzie! Tak się zaczęło. Uruchomiłem maszynę do szycia i
uszyłem plecak idealny dla siebie.
Generalnie
sam jestem pomysłodawcą i realizatorem projektu PEGIBOY. Nazywam
się Krystian mam 24 lata. Mieszkam i studiuję grafikę w Krakowie.
Od
dziecka interesowała mnie sztuka, fotografia oraz projektowanie. Mam
również wspaniałych przyjaciół, bez pomocy których znacznie
dłużej dochodziłbym do miejsca, w którym jestem obecnie.
Nazwę
PEGIBOY wymyśliłem z moją przyjaciółką Pauliną. Było to
połączenie dwóch wyrazów, różnych od siebie.
Chcieliśmy
wykreować ideę niezależną, która nie podlega żadnej kategorii.
Jest uniwersalna, lekko zabawna,
ale
mocna i chwytliwa. Kobieca, a zarazem męska. I tak powstał PEGIBOY.
Marka PEGIBOY skupia się
raczej na torebkach i plecakach, zdradź nam czy planujesz rozwinąć
skrzydła i zacząć projektować
ubrania lub inne dodatki?
W tym momencie skupiam się
na dopracowywaniu i ulepszaniu plecaków i toreb PEGIBOY. W
przyszłości nie wykluczam, że może zajmę się projektowaniem
czapek, bluz czy innych akcesoriów. Każdego dnia szukam nowych
inspiracji, a praca nad własną marką niezmiennie sprawia mi
ogromną frajdę.
Czy planujesz wejść w
grafiki na plecakach i torbach, ciągną Cię aktualne trendy
wyzywająca moda lat 90, czy raczej PEGIBOY
pozostanie brandem opierującym
się na minimalistycznych materiałach i kolorach?
Lubię
ludzi fajnie ubranych, wyzywająco, kolorowo . Inspiracje latami 90
są bliskie mojemu sercu i estetyce.
Na
chwilę obecną planuję rozwijać i ulepszać czarną linię
plecaków Pegiboy. Co będzie w przyszłości ? Nie wiadomo.
Czy uważasz że polskie
społeczeństwo nosi się świadomie?
Tak.
Widzę na ulicach miast a nawet wsi wiele osób odważnie ubranych,
świadomych siebie, wnoszących powiew świeżości na nasze ulice.
Podoba mi się, że coraz więcej osób wybiera ubrania polskich
marek i nie idzie na łatwiznę kupując w sieciówkach.
Chciałbym aby moje plecaki i torby nosiły właśnie takie
osoby- świadome siebie, nietuzinkowe, kochające modę i piękne rzeczy.





0 komentarze