VEGAN FASHION - Alexandra K
Z czym przybywamy do was tym razem? Alexandra K to torebki i akcesoria w 100% wegańskie i ekologiczne. Do ich produkcji nie są wykorzystywane żadne materiały od zwierzęce. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do czytania.
NSŚ: Jak zrodził się pomysł na stworzenie własnej maski odzieżowej?
Od paru lat jestem weganką. Torebki, które miałam w szafie powoli się niszczyły. Nie chciałam kupować skórzanej torby, bo to wbrew moim poglądom, jednak zakup porządnej torby nieskórzanej okazał się wyzwaniem. Lubię modę i dobrej jakości rzeczy niestety wszystkie produkty wykonane z tak zwanego skaju są często bardzo słabej jakości. Zaczęłam się zastanawiać nad stworzeniem torby na zamówienie z wysokiej jakości materiałów syntetycznych. I tak zrodził się pomysł. Choć praca nad pierwszą torbą trwała prawie rok czasu, ale było warto, bo pierwszy model 1.5 to nasz bestseller. W przyszłości planuję też kolekcję męską oraz linię butów.
NSŚ: Jak dużo czasu poświęcasz na tworzenie jednego egzemplarz np. torby?
Stworzenie nowego modelu to długi proces trwający przeważnie około 6 miesięcy. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że nie wystarczy wymyślić torby i już uszyta:) każdy element nawet najmniejszy trzeba zamówić , znaleźć odpowiednie materiały, stworzyć prototyp, który często wielokrotnie się jeszcze zmiana. Torba musi być nie tylko ładna, ale i funkcjonalna oraz wytrzymała.
W naszym sklepie on line czas oczekiwania na zamówienie to 21 dni roboczych. To dość długo, jednak przy dużej ilości zamówień musimy mieć czas żeby uszyć torbę. Uszycie jednej dużej torby takiej jak 1.5 lub 1.5 mini to cały dzień pracy dwóch wyspecjalizowanych kaletników. Nasze torby nie są szyte w zakładach. Współpracujemy z małą pracownią kaletniczą to pozwala nam utrzymać wysoką jakość szycia. Nie posiadamy też magazynu wszystko szyjemy na zamówienie.
NSŚ: Dlaczego dla Ciebie jest tak ważny weganizm?
Od zawsze z mężem byliśmy miłośnikami zwierząt. Posiadamy dwa psiaki, ale i wielu znajdą udało nam się znaleźć kochające domy. Staramy się angażować w wszelkiego rodzaju zbiórki na rzecz schronisk. Parę lat temu zaczęliśmy się interesować tym co jemy. Skoro kochamy zwierzęta to wszystkie nie możemy więc jednych kochać i głaskać,a inne zjadać i narażać na cierpienie. Postanowiliśmy się trochę uświadomić i po obejrzeniu kilku filmów postanowiliśmy nigdy więcej nie jeść, ani mięsa, ani żadnych produktów od zwierzęcych. To co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Od tamtej pory staramy się przekonywać innych do zmian żywienia. Mamy parę małych sukcesów na koncie. Cieszymy się z każdej przekonanej osoby.
Od zawsze z mężem byliśmy miłośnikami zwierząt. Posiadamy dwa psiaki, ale i wielu znajdą udało nam się znaleźć kochające domy. Staramy się angażować w wszelkiego rodzaju zbiórki na rzecz schronisk. Parę lat temu zaczęliśmy się interesować tym co jemy. Skoro kochamy zwierzęta to wszystkie nie możemy więc jednych kochać i głaskać,a inne zjadać i narażać na cierpienie. Postanowiliśmy się trochę uświadomić i po obejrzeniu kilku filmów postanowiliśmy nigdy więcej nie jeść, ani mięsa, ani żadnych produktów od zwierzęcych. To co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Od tamtej pory staramy się przekonywać innych do zmian żywienia. Mamy parę małych sukcesów na koncie. Cieszymy się z każdej przekonanej osoby.
NSŚ: Uważacie, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie? Jeśli nie, jak moglibyśmy to zmienić.
Uważam, że Polacy są coraz bardziej świadomi tego co jedzą oraz noszą. Podejście bardzo dynamicznie się zmienia. Czego najlepszym przykładem jest nasza marka, wystartowaliśmy zaledwie kilka miesięcy temu. Torby cieszą się dużym zainteresowaniem. Mile nas to zaskoczyło. Jedyne co jeszcze w Polsce musi się niestety zmienić to świadomość cen. Niestety projektanci nie mają szans konkurować z sieciówkami. Sieciówki przyzwyczaiły nas do tanich zakupów. Nie jesteśmy w stanie dać klientom takiej ceny jak sieciowa marka. Jednak w zamian za to oferujemy wysoką jakość materiałów oraz wykonania oraz gwarancję, że do wykonania tego produkty nie ucierpiało żadne zwierzę, ani człowiek. To jednak wiąże się z wysokimi kosztami produkcji co odbija się na cenie końcowej. Mam nadzieję, że wkrótce Polski klient również to zrozumie :)
Mała niespodzianka ! Aleksandra K przygotowała dla Was mały rabat,
obowiązuje do 31 marca 2015 ! Warto zapamiętać :)
Mała niespodzianka ! Aleksandra K przygotowała dla Was mały rabat,
obowiązuje do 31 marca 2015 ! Warto zapamiętać :)





1 komentarze
Skorzystałam z rabatu, dziękuję :)
OdpowiedzUsuń