KOPI - wzory, które zaskakują!

By 13:38



KOPI to autorski projekt Natalii Kopiszki, utalentowanej absolwentki architektury krajobrazu na Politechnice Krakowskiej i Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Przygoda Natalii z projektowaniem rozpoczęła się już wiele lat temu, kiedy tworzyła sama dla siebie biżuterię lub ubrania. Własna marka to podsumowanie jej wieloletniej pasji i spełnienie marzeń. KOPI to przede wszystkim biżuteria i ubrania wyróżniające się niesamowitymi printami, które powstają w wyniku przyjaźni i wspólnej estetyki. Jej ostatnia kolekcja to owoc pracy z Bovską. Oprócz tego każdy projekt Natalii przyciąga wzrok dzięki niebanalnej formie i bardzo dobrym materiałom. Projekty KOPI są doceniane w środowisku modowym, a także muzycznym, w którym są noszone przez m.in. Bovską, Kari lub Margaret.
Przeczytajcie krótki wywiad z twórczynią KOPI i zapoznajcie się z jej wspaniałymi projektami! 




Opowiedz o sobie. Jak zaczęła się twoja przygoda z modą? Skąd pomysł na założenie własnej marki?
Często robiłam dla samej siebie biżuterię handmade, przerabiałam ciuchy itp. Od zawsze moim marzeniem było iść na studia projektowania ubioru, więc gdy zaczęłam szkołę w Warszawie, tak naprawdę dostrzegłam, że jest to coś co chce robić w życiu. Postanowiłam stworzyć coś swojego, swoją markę KOPI.



Jak powstają Twoje projekty? Co jest główną inspiracją do ich tworzenia?
Projekty powstają bardzo rożnie. Gdy zobaczę na przykład jakiś ciekawy materiał lub idę ulicą i widzę kogoś ciekawie ubranego - zazwyczaj są to starsi ludzie , którzy mają na sobie stare płaszcze o ciekawej konstrukcji, sukienki, dodatki. Bardzo inspiruje mnie dawna moda.


Czy masz w planach kolejne kolekcje? Czego możemy się po nich spodziewać?
W planach mam kolekcje, teraz głównie sprzedażową, a w zimę mam zamiar poszaleć ;) Spodziewać się można na pewno koloru, szalonych faktur, niebanalnych konstrukcji!


Skąd pozyskujesz materiały i kto szyje Twoje projekty?
Materiały w głównej mierze są autorskie, współpracuje z bardzo zdolną graficzką Magdą Grabowską - Wacławek ( z którą się przyjaźnię), razem tworzymy kolorowe printy :) Ja opowiadam jej moją wizję, ona odtwarza je na kartce papieru. Wiele materiałów wyszukuję w hurtowniach, w małych sklepikach w mojej rodzinnej miejscowości itp.:) Wszystko zależy od  tego co mi się spodoba i czego konkretnie szukam. Robię także swoje materiały, np. wypycham transparentną folię piórami, obszywam, nacinam gotowe tkaniny tworząc z nich coś zupełnie innego. Dużo ubrań jest też robiona na drutach, czy na szydełku.


Czy uważasz, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
Myślę, że sporo się poprawiło w tym temacie, i ludzie bardziej zwracają uwagę na to co noszą, kto jest twórcą, gdzie ubrania zostały wyprodukowane :)
Coraz więcej ludzi widuję się na targach mody i designu. Ludzie chcą nosić coś innego i niepowtarzalnego.


Martyna 

You Might Also Like

0 komentarze