KOPI - wzory, które zaskakują!
KOPI to autorski projekt Natalii Kopiszki,
utalentowanej absolwentki architektury krajobrazu
na Politechnice Krakowskiej i Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i
Projektowania Ubioru. Przygoda Natalii z projektowaniem rozpoczęła się
już wiele lat temu, kiedy tworzyła sama dla siebie biżuterię lub ubrania.
Własna marka to podsumowanie jej wieloletniej pasji i spełnienie marzeń. KOPI
to przede wszystkim biżuteria i ubrania wyróżniające się niesamowitymi
printami, które powstają w wyniku przyjaźni i wspólnej estetyki. Jej ostatnia kolekcja
to owoc pracy z Bovską. Oprócz tego każdy projekt Natalii przyciąga wzrok
dzięki niebanalnej formie i bardzo dobrym materiałom. Projekty KOPI są
doceniane w środowisku modowym, a także muzycznym, w którym są noszone przez m.in.
Bovską, Kari lub Margaret.
Przeczytajcie krótki wywiad z twórczynią KOPI i
zapoznajcie się z jej wspaniałymi projektami!
Opowiedz o sobie. Jak
zaczęła się twoja przygoda z modą? Skąd pomysł na założenie własnej marki?
Często robiłam dla samej siebie biżuterię handmade, przerabiałam ciuchy
itp. Od zawsze moim marzeniem było iść na studia projektowania ubioru, więc gdy
zaczęłam szkołę w Warszawie, tak naprawdę dostrzegłam, że jest to coś co chce
robić w życiu. Postanowiłam stworzyć coś swojego, swoją markę KOPI.
Jak powstają Twoje
projekty? Co jest główną inspiracją do ich tworzenia?
Projekty powstają bardzo rożnie. Gdy zobaczę na przykład jakiś ciekawy materiał
lub idę ulicą i widzę kogoś ciekawie ubranego - zazwyczaj są to starsi ludzie ,
którzy mają na sobie stare płaszcze o ciekawej konstrukcji, sukienki, dodatki.
Bardzo inspiruje mnie dawna moda.
Czy masz w planach
kolejne kolekcje? Czego możemy się po nich spodziewać?
W planach mam kolekcje, teraz głównie sprzedażową, a w zimę mam zamiar
poszaleć ;) Spodziewać się można na pewno koloru,
szalonych faktur, niebanalnych konstrukcji!
Skąd pozyskujesz
materiały i kto szyje Twoje projekty?
Materiały w głównej mierze są autorskie, współpracuje z bardzo zdolną
graficzką Magdą Grabowską - Wacławek ( z którą się przyjaźnię), razem tworzymy
kolorowe printy :) Ja opowiadam jej moją wizję, ona odtwarza je na kartce
papieru. Wiele materiałów wyszukuję w hurtowniach,
w małych sklepikach w mojej rodzinnej miejscowości itp.:) Wszystko zależy od tego co mi się
spodoba i czego konkretnie szukam. Robię także swoje
materiały, np. wypycham transparentną folię piórami, obszywam, nacinam gotowe
tkaniny tworząc z nich coś zupełnie innego. Dużo ubrań jest też robiona na
drutach, czy na szydełku.
Czy uważasz, że polskie
społeczeństwo nosi się świadomie?
Myślę, że sporo się poprawiło w tym temacie, i ludzie bardziej zwracają uwagę na to co noszą, kto jest twórcą, gdzie ubrania zostały wyprodukowane :)
Coraz więcej ludzi widuję się na targach mody i designu. Ludzie chcą nosić coś innego i niepowtarzalnego.
Coraz więcej ludzi widuję się na targach mody i designu. Ludzie chcą nosić coś innego i niepowtarzalnego.
Martyna








0 komentarze